Správné změření času je jednou ze základních podmínek při závodech kde rozhoduje čas.Pokud se seriál závodů jezdí podle pravidel lyžařských závodů v alpských disciplínách (PLZ OSÚ AD SLČR), měl by i pořadatel tato pravidla dodržovat (viz článek 611 PLZ..). To, že selže elektronické měření se může občas stát, ale v tu chvíli musí být k dispozici výsledek ručního měření. Bohužel toto základní pravidlo nebylo dodrženo dosud na žádných letošních závodech Madeja Cup. Pokud je kvalitní elektronické měření, tolik absence ručního nebolí, ale při spolehlivosti měření použitého v Koutech, je ruční měření nutnou podmínkou. Čas závodníka musí být vždy změřen. Opakování jízdy z důvodu jejího nezměření je nepřípustné. A to někteří jeli až 3x !!!!!!
Kuriozitou bylo zrušení závodu po startu 12 závodníků. Vím, že důvodem byla zase ta „prokletá časomíra“, ale nemyslím si, že poté se situace natolik zlepšila. Nevím kdo a z jaké pozice o výše uvedeném rozhodl a zda nebylo jiné možné řešení (neposunovat časomíru, ale posunout její zakrytí ?!), ale uvědomte si, že závody pořádáme pro malé děti. Dostal jsem se do pozice, kdy plačícímu dítěti jsem musel vysvětlovat, že i když je po deseti odjetých nejlepších závodnících první, nic to neznamená a musí jet znovu. Docela jsem chápal,že jet nechce. Škoda, že na tak pěkném a dobře připraveném kopci celkový dojem pokazí laxní přístup pořadatele k otázce měření času. A pokud si vzpomínám, minulý rok na tomto kopci měření též nebylo bezproblémové. Bohužel se pořadatel nepoučil.
I za těchto ztížených neregulérních podmínek vybojovali naší závodníci hezká umístění, když v přípravce byla Nela Lišková v prvním obřím slalomu čtvrtá ve druhém závodě druhá. Vítek Kejhar dokonce v jednom ze dvou závodů zvítězil a ve druhém byl pátý.
Martin Pivoňka