Josef Jahoda již není mezi námi

Josef Jahoda při stavbě chaty Soláňka

Ve věku 88 let zemřel Josef Jahoda, jeden z iniciátorů vzniku oddílu lyžování – sjezdařů v Rožnově pod Radhoštěm datovaného do roku 1961, vůdčí osobnost budování lyžařského areálu na Soláni a jeden z hybatelů jeho výstavby. Svým elánem a nezměrným úsilím vyjádřeným stovkami brigádnických hodin ročně stanovil laťku pro ostatní jeho členy. Jeho přínos při budování sportovních zařízení se neomezil pouze na tento areál, jeho podpis lze naleznout při výstavbě např. koupaliště nebo tenisových kurtů v parku.

Řada sportovců si ho pamatuje i jako trenéra plavání nebo tenisu. S výchovou mladých tenistů začal v Rožnově p.Radh. a pokračoval ve špičkovém klubu DEZA Valašské Meziříčí. Mnozí z jeho odchovanců patří dnes ke nejlepším tenistům. Své svěřence vychovával nejen ve sportovních dovednostech, ale i ve sportovním nebo společenském chování. Ve své mladší dceři Věře vychoval vynikající sportovkyni, několikanásobnou mistryni ČSR a ČSSR ve sjezdových disciplinách a členku úspěšného prvoligového družstva TJ Rožnov v sedmdesátých letech minulého století.

Josef Jahoda byl duší každé společenské události oddílu sjezdového lyžování TJ Rožnov, když s jeho nedílnou kytarou a zpěvem udržoval náladu celé přítomné společnosti. Bohužel posledních patnáct let nemoc utlumila jeho aktivitu a neumožnily mu pokračovat jak ve sportovních tak i společenských aktivitách. Všichni, kteří ho znají si však na něj pamatují jako na gejzír budovatelských nápadů, buldočího úsilí při jejich realizaci a nezapomenutelného společníka při oddílových večírcích nebo setkáních.

Čest jeho památce.