Lyžařská sezóna v dohledu

Lyžařská sezóna ještě nezačala, přesto již nyní máme pro vás několik důležitých informací před jejím startem.
Jako každý rok se počátkem prosince koná valná hromada našeho klubu, který od konce června je tzv. zapsaným spolkem s oficiálním názvem Ski Soláň z.s. . Na struktuře našeho klubu se nic nemění, došlo k formální úpravě stanov a vzniku kontrolní komise. Valná hromada našeho zapsaného spolku se koná letos ve čtvrtek 8.prosince, na tuto valnou hromadu dostanou všichni členové zvláštní pozvánku.

Byly určeny termíny pořádání závodů a to jak v rámci republiky, tak i regionu Morava. Letos jsme republikový klasifikační závody žactva nedostali, preferovány jsou sportovně technickou komisí místa, kde je možno pořádat superobří slalom. My budeme v termínu 11. – 12.2.2017 pořádat v Karolince územní klasifikační závod ve slalomu a obřím slalomu a v termínu 4.3 pak Madeja Cup přípravky a předžactva na Soláni. V termínu 22.3. to bude pak tradiční paralelní slalom v Karolince s prologem lyžařské části Ski & golf.

Důležité pro všechny členy, zejména pak pro členy závodních družstev je stanovení jízdného v obou areálech tj. Karolinka a Soláň. Vedením areálu Karolinka bylo pro příští sezónu sezónní jízdenka stanovena na 3 900 Kč pokud bude zaplacena do 8.12.2016 jinak pak 4 500 Kč. Novinkou je, že pro závodníky účastnící se organizovaných tréninků bude tato permanentka povinná, toto platí i pro tzv. externisty tj. závodníky jiných klubů účastnících se společných tréningů. Tito navíc zaplatí našemu klubu provozní poplatek 150 Kč na trénink. Pro tréninky na Soláni se nám podařilo vyřídit prodloužení schválené dotace Města Rožnov ve výši 10 tis. Kč pro tréninky v tomto areálu do 31.12.2016, její využití však přichází v úvahu pokud tam bude sníh – jinak ji musíme vrátit. I pro příští rok se pokusíme o získání dotací na jízdné při trénincích v obou areálech, které budeme rodičům dětí refundovat. Pro lyžování všech našich členů na Solání platí i pro příští sezónu zlevněné jízdné na 4 hodiny za 200 Kč a pro 3 hodiny za 150 Kč. Rovněž je k dispozici pro naše členy lyžárna a šatna v Soláňce.

Těšíme se na shledání se všemi členy na valné hromadě a především na lyžařských svazích již během prosince!

Jaroslav Trhlík
Předseda Ski Soláň z.s.